Archív 2009

Všem známým a kamarádům přeji ten nejkrásnější Nový rok 2010

-------------------------------------------------------------------------------

Momentálně odpočíváme.Panička je po operaci,holky hárají,tak jen procházkujeme a připravujeme se na Vánoce.
---------------------------------------------------------------------------------
4.12.2009 -23.15hod výjezd JDH Havířov-Životice k požáru osobního vozidla.Na místo jsme přijeli v parádním čase.Hořelo jedno vozidlo na plném parkovišti,které před našim příjezdem uhasili profesionální hasiči.Zůstali jsme jako záloha.

Zítra máme oslavu a tak už se vaří gulášek ............vivat hasiči........ti nikdy neumřou hlady ani žízní.A něco vám prozradím, jakož to jediná žena-řidička ve výjezdu vůbec nemusím vařit tuto činnost zastávají naši šikovní kucííííííííííííííí a jak dobře umí vařit!!!!

---------------------------------------------------------------------------------

  Nové video ze sutin.Hája i Bjutka při tréningu vyštěkání.Bílý pejsek je fenečka samojeda Engie,která je s páníčkem Oldou vášnivá trekařka(za letošní rok ušli 1900km úžasné) a s paničkou Radkou nadějná záchranářka.Tím děkuji Oldovi za natočení i v těchto stížených podmínkách.

-------------------------------------------------------------------------------------
Golden Gate 'Carboneum ve věku 9měsíců měří neuvěřitelných 33cm,váží 8,1kg a je plnochrupý.Při své výšce vůbec nevypadá malý,je velmi robusní a má úžasně mohutnou hlavu.Vyrostl z něj překrásný zástupce plemene i pohlaví.Můžete jej vidět příští rok na výstavách.

-----------------------------------------------------------------------------

V nejznámnějším psím časopise "Pes přítel člověka" 11/2009 nám vyšel článek o našich kníračích holkách.Originální verzi článku (krom asi pěti slov, víc nic redakce nezměnila)najdete v sekci příběhy z naší smečky "Hellowen jako správný knírač"
--------------------------------------------------------------------------------

Momentálně se věnujeme výcviku.Bjutka je neskutečná.Je skvělá do práce, dospěla, změnila se ji povaha je prostě úžasná, vytrvalá, chuťová,vydrží se docela dlouho soustředit. Hája se hodně zlepšila v poslušnosti je to taková moje malá princezna s moc chytrým mozečkem, která mě nutí hodně přemýšlet a rozhodně nesmím usnout na vavřínech jinak hned vede 1:0.Také všem psům střílím, aby si zvykli na rušivé zvuky. Věnujeme se stopám, poslušnosti a vyštěkávání osob. Příští rok plánujeme s kníračíma holkama pracovat a skládat zkoušky z výkonu, kterým jsem se nemohla věnovat naplno jak bych chtěla ze zdravotních důvodů.


28-29.11 jedeme cvičit.Doplníme video ze sutinek až k nám dorazí
------------------------------------------------------------------------

Zakončili jsme výstavní sezónu 2009.Tento rok považuji za úspěšný.Za rok 2009 jsme získali se svými psy tituly:CAJC,2xCAC,2xCWC,r.CACIB,r.ČKŠ,r.CAC,4xČKŠ,
2xKrajský vítěz,Nejkrásnější mladý knírač,Nejkrásnější pár,II.místo nejkrásnější štěně,III.místo nejkrásnější dorost,Nejkrásnější dorost výstavy,4.místo nejkrásnější štěně národní výstavy,1.místo dítě a pes,Nejlepší dospělá fena v plemeni,Velmi nadějný 2 na světové výstavě, byla uchovněná Hellowen s čistým bonitačním kódem 00/5A/5,Quendoline se stala KLUBOVÝM ŠAMPIÓNEM.
Jako nejlépe zorganizované výstavy si dovolím vyzdvihnout dvě výstavy a to Úvalno Jesenické pobočky a Třebčín Olomoucké pobočky,kde byl servis tak vynikající,že byli k dispozici i fény na dosušení psů a skvělé zázemí.Jako nejhorší výstavu organizačně jednoznačně musím označit polské Zabrze(pan rozhodčí byl,ale skvělý).Děkuji hlavně Hance Skotákové za prodej Gudyho a skvělý servis její ch.stanice Carboneum.Přeji všem kamarádům další krásné úspěchy v příštím roce 2010 a to nejen výstavní,ale i pracovní.Ivě Králové s erdely a pudlíky,Marti Broskevičové s nádhernou úspěšnou pudlí slečnou,Nikol Kučerové s kníračkama,Pavle Juchelkové se špringlem Šrekem a hlavně uzdravení Jarušce Olšarové,aby se už brzy vrátila domů ke své Santi.Nemohu zapomenout na Renču Schilbergerovou,která mi celý rok pomáhá a kdykoliv se na ní můžu spolehnout.
----------------------------------------------------------------------------

V chovatelské stanici "CARBONEUM" mají krásná štěňátka malých černých kníračů.K dispozici je poslední pejsek po velmi kvalitních nepříbuzných rodičích s vynikajícím rodokmenem.Další info získáte na www.carboneum.net

31.10.2009 Pragobest-mezinárodní soutěž v úpravě psů.Naše Beauty byla modelkou na této soutěži.Fotečky přidáme později.
----------------------------------------------------------------------


22.10.Dnes mi byla ukradená stříhací taška se všemi věcmi na úpravu psů v Ostravě-Zábřehu u kynologického cvičiště.Prosím všechny,kdyby vám někdo nabízel tyto věci(jedná se o trimovací nože -dva modrozelené držáky,dva červené a jeden modrý,hřebeny,katráče,nůžky,rozčesávací hrabky,trimovací hrábě,nože na strojek,ruční nůžky atd) Dejte mi vědět.Vím,že šance je malá,ale je předpoklad,že se jedná o nezkušené zlodějíčky a pokusí se jej prodat někde v salonu.Taška byla černá s červenými lemy tzv.taška na nářadí z hrubého plátna.Děkuji všem ochotným..............
--------------------------------------------------------------------------

18.9.2009 Národní výstava Zabrze.Hája V1,VT,CWC,Nejlepší dospělá fena v plemeni.Gudík VN1 a v závěrečné soutěži o nejkrásnější štěně se umístil na 4.místě z cca 20psů různých plemen.Posuzoval p.Alexander  Skryński PL.
--------------------------------------------------------------------------

VIDEO GUDÍKA ZE SVĚTOVKY NAJDETE V SEKCI "VIDEA"!!!

------------------------------------------------------------------

"GUDÍK získal na "SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ" Velmi nadějný 2( ze tří dorostenců) s krásným posudkem,který nás moc potěšil.Děkujeme Hance Skotákové za profesionální úpravu a  předvedení.

Posudek:Správný typ,dobrá velikost a chrup,dobrá forma a barva očí,dobrý krk,horné hlezna zvlněné,správně zaúhlená,srst střední,pěkný pohyb :-D rozhodčí p.Thovar del Solar Alfonso, ESP

Přidány fotografie z Úvalna,moc děkuji p.Lounovi

----------------------------------------------------------------------------------
Fotografie z klubové výstavy v Třebčíně najdete zde
https://kattty.eu/psi/klubovka09.html


--------------------------------------------------------------------------
Na výstavách se objevuje s foťáčkem mladá fotografka Katka Kollárová,která úžasně fotí.Její webové stránky najdete na www.kattty.eu
------------------------------------------------------------------

V chovatelské stanici "Carboneum" se narodila krásná štěňátka malých černých kníračů s vynikajícím rodokmenem.Ch. Funky Town de Extreme Blood(matka našeho Gudíka)a otec Ch. Adels SVARTE PETTER zahraniční krytí a zde najdete info o štěňatech.
---------------------------------------------------------------------------

3.10.2009 Oblastní klubová výstava Třebčín.Hája získala V1,VT,ČKŠ.Gudík získal VN1,Nejkrásnější dorost.Společně s Hájou získali Nejkrásnější pár!Do soutěže dítě a pes nastoupila moje zlatá dcera Barunka a získala 1.místo s Gudíkem!Barunce  gratuluji,opravdu byla moc šikovná a šlo jim to moc pěkně,  v této soutěži byla poprvé.

29.9.2009 Clikr tréning.Dnes jsme si byli opět pocvičit na clikr tréningu.Je to úžasná metoda výcviku,kterou většina psovodů neznale odmítá.Clikru a mým poznatkům věnuji zvláštní kapitolu na mém webu.

---------------------------------------------------------------------------

Nechala jsem změřit Gudíka a momentálně měří 32,5cm z čehož máme velkou radost.Chtěla bych také velmi poděkovat Hance Skotákové za rady,které se týkají úpravy.Velmi si toho vážím a děkuji.

19.9.2009 Oblastní výstava Úvalno-Helloween získala V1,VT,ČKŠ.Gudík získal VN1.Gratulujeme fenečce Konkurence Alarm Beskyd,knírač střední pepř a sůl k nejkrásnějšímu dorostu a mladé nadějné slečně vystavovatelce ke krásnému předvádění a přejeme hodně dalších úspěchů.

----------------------------------------------------------------------

13.9.2009 Národní výstava Chorzow Polsko.Helloween Androis získala V1,VT,CWC.Gudík získal VN1.
Ale nejkrásnější zážitek jsem měla,když s malou kníračkou černostříbřitou nastoupila holčička asi devítiletá a získala výbornou.Dostala medajli a s tak upřimnou radostí se přivinula k mamince a měla takovou radost až se ji svítila očička, opravdu bylo dojemné.Posuzovala Monika Kuriata-Okarmus,která byla opravdu super hlavně co se týče té malé holčičky........dávám jedna s hvězdičkou!

-----------------------------------------------------------------------------

Konec října 2009 Pragobest  Beauty bude upravována na této mezinárodní střihačské soutěži.Upravovat ji bude naše kamarádka Martina Brožová,která má salón Apollo v Benešově u Prahy.
Beauty tímto nebude upravovaná do konání této soutěže a bude z ní krásné kníračí strašidlo.

------------------------------------------------------------------------------
Gudík pojede na světovou výstavu do Bratislavy!!!Je již plně přezuben z čehož mám obrovskou radost.
-----------------------------------------------------------------------------
5.9. 2009 se konala Celostátní speciální výstava kníračů v Ústí nad Labem.Výstavy jsme se nezúčastnili,ale musím uvést vítěze celé výstavy jelikož se jedná o sestru naší Hellowen  "Henriette Androis" která získala V1,VT,ČKŠ,CAC,ISPu cert.,Klubový vítěz,BOB,BIS malý knírač a nakonec se stala vítězem celé výstavy.Velmi gratulujeme p.Zaoralové.

30.8.2009 Mezinárodní výstava Mladá Boleslav Helloween Androis získala v mezitřídě V1,VT,CAC,res.CACIB,Gudík se známkou VN2 s krásným posudkem.Posuzovala p.Parylová.Fotečky najdete ve fotogalerii.
--------------------------------------------------------------------------


Přišlo nám potvrzení o šampionátu........Quendoline je KLUBOVÝ ŠAMPION

9.8.2009 Krajská výstava Ostrava Hrad.Hája V1,VMT,Krajský vítěz.Gudík VN1 s krásným posudkem,který mě potěšil. 6měsíční pes,již dnes velice správně připaven na výstavy,úměrná hlava,správný skus,dobrý pohyb.
Bohužel a co mě mrzí na této výstavě nebyly v závěrečných soutěžích štěňata, což běžně na těchto výstavách bývá.Jinak musím říct,že posuzování p.Václavíka se mi velice líbilo.Chyby a přednosti psů komentoval nahlas a tak to byla i pěkná šou pro diváky.Opravdu velmi chválím.

--------------------------------------------------------------------------

1-7.8.2009 Záchranářský tábor v Pelhřimově.Vynikající týden výcviku.Hája se v poslušnosti a překážkách posunula o obrovský krok.Bjuta už krásně štěká na povel a zvládla i záchranářské překážky.Jsem velmi spokojená a budeme ve výcviku pokračovat.
¨------------------------------------------------------------------------------

25.7.2009 Krajská výstava Brno Eliot Hája V1,VMT,Krajský vítěz.Goldík VN1 a v závěrečných soutěžích získal II.místo za NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠTĚNĚ VÝSTAVY!!!Tato krajská výstava byla Goldíkova první výstava.Knírače posuzoval p.Vondrouš.Závěrečné soutěže p.Mudra.Foto ve fotogalerii.Výsledky zde https://www.ko1brno.estranky.cz/clanky/stalo-se/vitezove-vystavy-09_
----------------------------------------------------------------------------


11.7.2009 Dětský den v Albrechticích.S hasičským vozidlem jsme se zúčastnili dětského dne,kde našim úkolem bylo předvedení vybavení hasičského vozidla.Děti si zastříkali  a to i na okolní diváky,prohlédly auto a výbavu.

-------------------------------------------------------------------------------

8.7.2009 Nové fotky Golden Gate Carboneum v galerii naši psi a nové fotografie sourozenců najdete na  www.carboneum.net
------------------------------------------------------------------------------

4.7.2009 Upravený Golden Gate Carboneum Hankou Skotákovou.Nádherný střih.S Gudika se stal krásný malý knírač.Děkujeme Hance a jsme velkými dlužníky.
--------------------------------------------------------------------------------

Štěňátka Australských ovčáků najdete na stránkách naši kamarádky Johanky Poláškové https://www.bhcontrol.cz ,která se krom chovu zabývá zajímavou prací se psy,stojí za to přečíst si její stránky.    
-------------------------------------------------------------------------------------

V nejbližší době se chystáme na další výstavy.Také pojedeme na záchranářský tábor do Pelhřimova.
---------------------------------------------------------------------------------------

28.6.2009 Mezinárodní výstava Brno Balantino Quendoline Silesia třída štěňat VN1 s krásným posudkem:Kvadratický mohutný pes,výborná hlava,tmavé oko,nůžkový skus,chrup ve vývinu,výborné ucho,pěkná horní linie,korektní úhlení obou párů končetin,veselá povaha.Rozhodčí p.Vodrážková
---------------------------------------------------------------------------------------------

26.6.2009 Celodenní pomoc při povodních v Novém Jičíně část Bludovice.Odjezd byl ráno v šest hodin.Do Jičína jsme dorazili v sedm hodin,kde už bylo spustu dalších hasičských jednotek.Zkáza se ani nedá popsat,voda odnesla vozidla a zdemolovala,zatopila domy do výšky 1,8m a zničila co ji stálo v cestě.Ráno nás vyslali na úklid koryta řeky a po provedení prací jsme pokračovali v technické pomoci přímo v domech.Úklid nánosu bahna,vymytí a odsávání studny či sklepa.Lidé postižení povodní byli velmi stateční a snažili se všemu postavit čelem.Některým odnesla voda vše některé jen zatopila.Slzičky,bezmoc byla chvilková záležitost v mezičase a potom se opět zapojili a s velkým nasazením uklízeli své domy.Co na to říct?Zde by měli naši poslanci ukázat jak moc jim záleží na lidech a pomoci jim znovu slušně bydlet.Naše jednotka přijela zpět jedna koule bahna.Nebuďte necitní a pošlete jim alespoň dárcovkou smsku opravdu to potřebují!!!


20.6.2009 Afrodithé Quendoline Silesia (malá Quen) splnila zkoušku agility A2 bez trestných bodů.Jani jste holky šikovné, 

20.6.2009 Proběhl v našem městě po 20letech obnovený Havířov v květech.Jedná se o průvod s vozidly nazdobenými květinami,mažoretkami a dalšími zájmovými činnostmi a firmami působicími ve městě.Samozřejmě nemohli chybět ani hasiči naší jednotky.S námi se vezlo i naše potomstvo,kterému se to velice líbilo.Průvod byl bezvadný,plno lidí,krásná atmosféra,ale nejlepší z celého průvodu bylo seskubení BUM BUM BEND, které šlo za námi a úžasně bubnovali do rytmu a bylo to jako bysme byli někde v pralese u ohně no prostě ÚŽASNÉ!
-------------------------------------------------------------------------------

12-14.6.2009 Školení výjezdové jednotky dobrovolných hasičů v Nýdku.Proběhlo proškolení o bezpečnosti práce,pomoc při vyproštění osob,první pomoc atd.V jednotce jsem zařazena jako hasič-řidič-strojník.

--------------------------------------------------------------------------------------

5-7.6.2009 Záchranářský víkend v Tovačově.O tomto víkendu jsme cvičili na sutinách v Bedihošti a štěrkovně Tovačov.V neděli vyšlo počasí a tak přišlo očekáváné slaňování,které máme moc rádi.Spouštění ze zídky vystřídalo spouštění na lanovce, což bylo naprosto skvělé.Spousta srandy,kytara,oheň,párky no prostě parádní víkend.Děkuji Jirkovi Konopčíkovi a jeho kolegům za profesionální proškolení ve slaňování ukončeném jako kurz se zápisem o proškolení.A ještě bych chtěla poděkovat Honzovi Bendovi za parádní,perfektní zajištění celého víkendu.Honzíku ahoj a děkujeme......

30.5.2009 Celostátní klubová výstava Olomouc-Quendoline Androis získala ocenění V1,VT,ČKŠ,CAC,ISPU cert. a tímto splnila podmínky pro udělení titulu KLUBOVÝ ŠAMPIÓN!
Helloween Androis získala ocenění V2,res.CAC,res.ČKŠ z  počtu čtyř fen v mezitřídě.Ovšem největší radost máme z našeho miminka BALANTINO QUENDOLINE SILESIA,KTERÝ ZÍSKAL TITUL NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠTĚNĚ VÝSTAVY.

Helloween i Quendoline Androis byly testovány na barvu
srsti s výsledkem NEGATIVNÍ!

23.5.2009 Oblastní výstava Brno získala Quendoline V1,vítěz třídy a ČKŠ, Hája V1,vítěz třídy mladých.Na výstavu vyšlo bezvadné počasí,jen teda musím vytknout značení ke kynologickému klubu,jezdili jsme hodinu a půl po Brně než jsme šílenou oklikou po úzké lesní cestě polní dorazili po třech kilometrech lesem na cvičiště.

17.5.2009 Oblastní výstava Frýdlant n.Ostravicí Beauty získala velmi nadějná 1 ve třídě dorostu.Helloween Androis získala V1,VT,Nejkrásnější mladý knírač výstavy

17.5.2009 Afrodithé Quendoline Silesia splnila bonitaci s čistým bonitačním kódem 00/5A/5 vyrovnaná povaha!Zařazena do chovu,vyšetření očí negativní.Gratulujeme majitelce Janči Skwirutové.

16.5.2009 HELLOWEEN ANDROIS splnila svod 00/5A/+ čistý kód a zároveň splnila podmínky pro chovnost splněním bonitace 00/5A/5 čistý bonitační kód -vyrovnaná povaha!!!!Děkujeme všem pořádajícím z Jesenické pobočky,Davčo,Romčo ráda jsem vás zase viděla.Tak na podzim se těšíme.
----------------------------------------------------------------------------
13.5.2009 Naše smečka se rozšířila o nový přírustek....
.

knírače malého Golden Gate Carboneum..........děkuji Hance Skotákové
--------------------------------------------------------------------------------------------

13.5.2009 Přesně před rokem nám odešel můj milovaný střední knírač Sato z Malebných hvozdů.Stále nám moc chybí.


9.5.2009 Krajská výstava Hlučín-Hája dostala výborná první vítěz třídy mladých.Bjutka získala VN1 a v závěrečných soutěžích se probojovala na III.MÍSTO NEJKRÁSNĚJŠÍ DOROST

V měsíci červnu se zúčastníme třídenního cvičení s hasičema(Nýdek) a výcvikového víkendu kynologů záchranářů v Tovačově, kde to naprosto zbožňujeme pro jedinečné prostředí Tovačovského zámku a krásného okolí.

--------------------------------------------------------------------

5.4.2009 Národní výstava Ostrava-Helloween získala výborná 1 CAJC ve třídě mladých.Bjutinka získala po delším rozhodování,kdy paní rozhodčí váhala mezi námi a druhou fenkou a své rozhodnutí VN1 zdůvodnila excelentním exteriérem naší Bjutky. Posuzovala zahraniční rozhodčí Aerts - Depré Chris z Belgie.

Helloween a Quendoline jsou vyšetřeny na luxaci kolení čéšky(pately)s výsledkem negativní.Tohle vyšetření není povinné do chovu, ale my jsme je nechali dělat,aby jsme se ujistili,že je vše v pořádku.

15.2.2009 Afrodithé Quendoline Silesia složila zkoušku A1 na výborně a se svou paničkou Janou z Petřvaldu skvěle pokračují, také splnily kritéria na postup do třídy A2. Musím podotknout,že fenečka ještě nemá ani dva roky.Panička i Afroditka(malá Quen) jsou moc šikovné a držíme jim pěstičky v dalším výcviku.

--------------------------------------------------------------------------

7-8.2.2009Vyrazily jsme se na výstavu Duo CACIB do Brna.Helloween po oba dny dostala Výborná 2 ve třídě mladých (tři feny ve třídě), Bjutinka po oba dny VN1 v sobotu ještě s jednou fenečkou  ve třídě štěňat.Výstava byla organizačně zvládnutá na jedničku,akorát to parkovné 180kč každý den to bylo teda nemilé překvapení.

Konečně jsme se dobrali přeložení posudků od německého rozhodčího:Beauty:kvadratická,štěněčí srst,korektní držení těla,pěkná hlava,správná chůze,štěněčí chrup,výborné úhlení

Hája:Kvadratická,pěkná stavba těla,středně tvrdá srst,vynikající pohyb,pěkná hlava,výborné úhlení

------------------------------------------------------------------------